Lista candidatilor declarati admisi la profilul artistic specializarile muzica, arte plastice, arhitectura an scolar 2017-2018

  • PDF

rezultate_evaluarea_nationala_2015_0-770x433

LISTA CANDIDATILOR DECLARATI ADMISI

LA PROFILUL ARTISTIC , SPECIALIZAREA  MUZICA, PENTRU ANUL ȘCOLAR 2017 - 2018

Nr. crt. Nume Initiala tatalui Prenume Unitatea de invatamant (de provenienta) Judetul  instrument Rezultat probe aptitudini Media de absolvire a claselor V-VIII Media la Evaluarea Nationala Media de admitere Medie admitere vocational Rezultat
admis/ respins
1 UNGUREANU  C SEBASTIAN-IOAN Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA canto clasic 9,58 8,51 7,52 7,71 8,645 Admis
2 BOTINANŢ  G IUDITA Colegiul Tehnic "Al.Domşa" structura Bărăbanţ ALBA canto clasic 9,91 8,82 6,7 7,12 8,515 Admis
3 TODEASĂ  V DIANA VIRGINIA Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA canto clasic 9,08 8,23 6,95 7,2 8,14 Admis
4 COSTEA M NICOLETA MARIA Şc Gimnazială "Vasile Goldiş" Alba Iulia ALBA canto clasic 9,16 8,62 6,35 6,8 7,98 Admis
5 DUMITRAŞ  C IONATAN Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA canto clasic 9,66 7,8 5,3 5,8 7,73 Admis
6 MIHAI  D S ALISA MARIA Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA canto clasic 9,00 8,01 5,87 6,29 7,645 Admis
7 PINTEA  D ANDREI-DANIEL Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA chitară 7,83 7,8 7,45 7,52 7,675 Admis
8 VATAMANIUC  M DAMARIS Şc Gimnazială "Avram Iancu" Alba Iulia ALBA jazz muzică uşoară 8,37 9,72 8,5 8,74 8,555 Admis
9 MĂRGINEAN  G M ROXANA MIHAELA Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA jazz muzică uşoară 8,96 8,44 7,75 7,88 8,42 Admis
10 FURDUI  V ROBERT Şc Gimnazială Săsciori - structura Răchita ALBA jazz muzică uşoară 9,83 9,36 6,17 6,8 8,315 Admis
11 BOGDAN  C CORNELIA LAURA Şc Gimnazială nr 2 Sebeş ALBA jazz muzică uşoară 9,46 8,71 6,4 6,86 8,16 Admis
12 FUEREA  GH REMINA DANIELA Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA jazz muzică uşoară 9,00 7,86 6,27 6,58 7,79 Admis
13 ROŞU  N MARIA DANIELA Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA muzică tradiţională românească 9,50 8,78 8,57 8,61 9,055 Admis
14 COTRUŞ  D ALEXANDRA IOANA Şc Gimnazială nr 2 Sebeş ALBA muzică tradiţională românească 9,33 9,65 8,42 8,66 8,995 Admis
15 NAZARIE  M MARIA Şc Gimnazială Săsciori - structura Loman  ALBA muzică tradiţională românească 9,33 9,09 7,25 7,61 8,47 Admis
16 SÎRBU  G I OLIVIA-DANIELA Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA muzică tradiţională românească 9,41 7,9 5,77 6,19 7,8 Admis
17 HORA  V ROXANA PETRONELA Şc Gimnazială "M Eminescu" Alba Iulia ALBA muzică tradiţională românească 7,91 8 5,85 6,28 7,095 Admis
18 DANDEA  T CARLOS TRAIAN Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia ALBA muzică tradiţională românească 7,00 7,5 6,45 6,66 6,83 Admis
19 TODOR  D DANIELA CRISTINA Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA nai / clasic 10,00 8,8 7,07 7,41 8,705 Admis
20 ACHIMESCU L ANDREI Şc Gimnazială Petreşti ALBA nai / popular 9,75 8,25 7,37 7,54 8,645 Admis
21 GLIGOR-LUNGAN   Ş VLADIMIR Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA pian 10,00 9,75 8,82 9 9,5 Admis
22 ALDEA  I ADRIAN Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA pian 10,00 9,21 7,95 8,2 9,1 Admis
23 LICA  A DRAGOŞ FLORIN Şc Gimnazială "Ştefan cel Mare" Cetatea de Baltă ALBA taragot 7,66 8,8 5,35 6,04 6,85 Admis
24 VLAD  N VALENTIN NICOLAE Şc Gimnazială Petreşti ALBA taragot 8,50 6,64 3,8 4,36 6,43 Admis
25 GOŢA  A I ILINCA-AURORA Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA violă 10,00 9,48 7,72 8,07 9,035 Admis
26 PETER  L TIMEA REBECA Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA violă 8,66 8,83 8,22 8,34 8,5 Admis
27 ŞTEF  M MIHAI CĂTĂLIN Colegiul Tehnic "Apulum" Alba Iulia ALBA jazz muzică uşoară 8,38 8,3 6,47 6,83 7,605 Respins
28 URSU  GH GEORGIANA-IOANA Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA jazz muzică uşoară 9,33 7,54 5,35 5,78 7,555 Respins
29 BOGDAN  R BOGDANA GEORGIANA Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA jazz muzică uşoară 8,80 7,85 5,2 5,73 7,265 Respins

LISTA CANDIDATILOR DECLARATI ADMISI

LA PROFILUL ARTISTIC , SPECIALIZAREA  ARTE PLASTICE , PENTRU ANUL ȘCOLAR 2017 - 2018  14 locuri  (0,5 CLS)


Nr. crt. Nume Initiala tatalui Prenume Unitatea de invatamant (de provenienta) Judetul de  Provenienta Rezultat probe aptitudini Media de absolvire a claselor V-VIII Media la Evaluarea Nationala Media de admitere Medie admitere vocational Rezultat
admis/respins
1 ŞOAITĂ I CRISTINA IOANA Şc Gimnazială "Ion Agârbiceanu" Alba Iulia ALBA 9,16 9,56 9,3 9,35 9,2075 admis
2 ZAYADNA N IOSIF  Şc Gimnazială "M Eminescu" Alba Iulia ALBA 9,74 9,06 6,92 7,34 9,14 admis
3 NEAGU P ROBERTA MARIA Şc Gimnazială nr 2 Sebeş ALBA 9,41 9,02 7,87 8,1 9,0825 admis
4 CRISTORIAN T DENIS  Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA 9,33 7,8 7,22 7,33 8,83 admis
5 IANCU A CĂTĂLIN AUREL Şc Gimnazială "Vasile Goldiş" Alba Iulia ALBA 9,41 8,68 5,42 6,07 8,575 admis
6 MOLDOVAN I ANA DENISA Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA 9,16 8,11 6,42 6,75 8,5575 admis
7 DOMŞA C MARIA COSMINA Şc Gimnazială "Ion Breazu" Mihalţ ALBA 8,33 9,43 7,9 8,2 8,2975 admis
8 TECARU A ANNE MARIE Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA 8,33 8,27 6,95 7,21 8,05 admis
9 MOLDOVAN M DIANA  Şc Gimnazială nr 3 Cugir  ALBA 8,58 8,38 5,92 6,41 8,0375 admis
10 GANEA F CRISTIAN ALEXA Şc Gimnazială "M Eminescu" Alba Iulia ALBA 8,49 8,39 6,22 6,65 8,03 admis
11 OPREAN I ALEX  Colegiul tehnic "Apulum" Alba Iulia ALBA 8,99 7,21 4,47 5,01 7,995 admis
12 ŞTEFAN M CRISTINA ALEJANDRA Liceul "Corneliu Medrea" Zlatna ALBA 8,16 9,22 6,9 7,36 7,96 admis
13 PĂŞCUŢ G OVIDIU DANIEL Col. Tehnic "Al.Domşa" Alba Iulia structura Bărăbanţ ALBA 7,74 8,79 8,02 8,17 7,8475 admis
14 RUJA A MĂDĂLINA  Şc Gimnazială "Ion Breazu" Mihalţ ALBA 7,74 9,18 7,67 7,97 7,7975 admis
15 NĂCREALĂ E EMANUEL ANDREI Şc Gimnazială "Avram Iancu" Alba Iulia ALBA 8,24 8,75 5,8 6,39 7,7775 respins
16 PUŞCAŞ D FLAVIA ANA Şc Gimnazială Roşia de Secaş ALBA 8,58 8,89 4,32 5,23 7,7425 respins
17 MOCU V ANGELA ELISABETA Liceul de Arte "Regina Maria" Alba Iulia ALBA 8,24 7,71 5,2 5,7 7,605 respins
18 DECEAN N MARIA IULIANA Şc Gimnazială "Vasile Goldiş" Alba Iulia ALBA 7,91 8,62 6,02 6,54 7,5675 respins
19 VELCEA M ANAMARIA IULIA Şc Gimnazială "M Eminescu" Ighiu ALBA 7,66 8,66 6,2 6,69 7,4175 respins
20 BOIŞOREANU I DIANA IOANA Şc Gimnazială Benic ALBA 7,33 8,95 7,32 7,64 7,4075 respins
21 STAN C GEORGE RADU Liceul Teoretic Teiuş ALBA 7,66 8,41 5,92 6,41 7,3475 respins
22 CUŢITAR M MARIA PARASCHIVA Şc Gimnazială "M Eminescu" Ighiu ALBA 7,99 7,83 4,62 5,26 7,3075 respins
23 SAVA V SIMINA VALENTINA Şc Gimnazială Benic ALBA 7,08 8,9 6,77 7,19 7,1075 respins
24 DAMIAN F CRISTIAN DORIN Şc Gimnazială Gârbova ALBA 7,25 8,48 5,35 5,97 6,93 respins

LISTA CANDIDATILOR DECLARATI ADMISI

LA PROFILUL ARTISTIC , SPECIALIZAREA  ARHITECTURA, PENTRU ANUL ȘCOLAR 2017 - 2018      14 locuri  (0,5 CLS)


Nr. crt. Nume Initiala tatalui Prenume Unitatea de invatamant (de provenienta) Judetul de  Provenienta Rezultat probe aptitudini Media de absolvire a claselor V-VIII Media la Evaluarea Nationala Media de admitere Medie admitere vocational Rezultat
admis/respins
1 FILIMON C CARMEN MIRELA Şc Gimnazială "Singidava" Cugir  ALBA 9,75 9,95 9,47 9,56 9,7025 admis
2 JURCA M ELLA ALEXANDRA Şc Gimnazială "M Eminescu" Alba Iulia ALBA 9,50 9,92 9,62 9,68 9,545 admis
3 COMAN S GEORGE CĂTĂLIN Şc Gimnazială Berghin ALBA 9,67 9,61 8,12 8,41 9,355 admis
4 LUCACIU N NICOLETA  Liceul de Arte "Regina Maria"  ALBA 9,33 9,3 8,97 9,03 9,255 admis
5 DREGHICIU N ARIANA ALEXANDRA Liceul de Arte "Regina Maria"  ALBA 9,58 8,68 7,9 8,05 9,1975 admis
6 GHEORGHIOIU D IOANA ANDREEA Şc Gimnazială Şugag  ALBA 8,92 9,83 8,87 9,06 8,955 admis
7 ROŞIU A SARAH  Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia ALBA 8,58 9,35 9,4 9,39 8,7825 admis
8 ŢIBRE A ANDREI MIHAI Şc Gimnazială "Avram Iancu" Alba Iulia ALBA 9,00 8,81 7,95 8,12 8,78 admis
9 BRAD G LUCREŢIA MIRUNA Şc Gimnazială "Avram Iancu" Alba Iulia ALBA 8,58 9,69 8,85 9,01 8,6875 admis
10 DĂIAN D DAVID  Seminar Teologic Ortodox "Sf.Simion" Alba Iulia ALBA 8,50 8,54 7,02 7,32 8,205 admis
11 DRĂGAN V LAVINIA TEODORA Şc Gimnazială "Avram Iancu" Alba Iulia ALBA 8,42 9,32 6,82 7,32 8,145 admis
12 PAUL E ADRIAN  Şc Gimnazială "M Eminescu" Alba Iulia ALBA 7,75 8,93 8,02 8,2 7,8625 admis
13 SZILVEŞAN O DIANA  Şc Gimnazială "Vasile Goldiş " Alba Iulia ALBA 8,42 8,07 5,67 6,15 7,8525 admis
14 POPA E ALEXANDRU CĂLIN Seminar Teologic Ortodox "Sf.Simion" Alba Iulia ALBA 7,58 8,67 8,37 8,43 7,7925 admis
15 ADĂMUŢ E MARIA ALEXANDRA Şc Gimnazială nr 3 Cugir  ALBA 8,08 8,02 6,4 6,72 7,74 respins
16 MUNTEAN F DIANA FLORINA Şc Gimnazială Meteş ALBA 7,50 9,34 7,45 7,82 7,58 respins
17 MUNTEAN S EDUARD ALEXANDRU Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia ALBA 7,42 8,54 7 7,3 7,39 respins
18 PUICAN V ANDREI  Col. Tehnic "Al.Domşa" Alba Iulia structura Bărăbanţ ALBA 7,16 8,55 7,32 7,56 7,26 respins

Presedinte comisie admitere

Prof. Feraru Stelian